yogaportal.co.il

יוגה לנשים בהריון - להכין את הגוף ללידה


יוגה בהריון


מזה זמן יוגה בהריון מומלץ מאוד בתור התעמלות לנשים בהריון, מה כל כך טוב בזה ומתי כדי להתחיל עם זה? כל התשובות במאמר הבא

חלפו הימים בהם רופאים ובני משפחה (בעיקר חמות) המליצו לנשים בהריון להישאר בבית בתקופה זו ולא לעשות שום מאמץ. אם נניח רגע לשינויים החברתיים והתרבותיים, אשר גורמים לנשים בהריון להמשיך לעבוד, ולעשות דברים אחרים בזמן ההריון, אזי שמדובר גם בשינוי גישה מצד הממסד הרפואי. נשים בהריון מקבלות המלצות חמות לאימונים שונים, ובפרט אימוני
יוגה לנשים בהריון כפי שנראה . בעוד שאימוני התעמלות שונים (מדובר על אימונים עדינים שלא מסכנים את העובר, דוגמא הליכה) מאפשרים לאישה לשמור על ערנות, לשחרר את הגוף, וכן יוצרים אצלה תחושת שלווה וביטחון. לכך יש להוסיף שמירה על שגרת חיים שמאפשרת לה להמשיך באותו אורח חיים גם בזמן ההריון וגם אחרי הלידה.
 

למה שיעורי יוגה מומלצים לנשים בהריון

יוגה לנשים בהריון הפך דבר מאוד נפוץ בזכות ההכרה שתרגילים אלו טומנים בחובם שורה של יתרונות לאישה.
ראשית, הם מסייעים לה מבחינה פיזית, תנועתית, מקלים על היציבות והגמישות שלה. כל זה משרת אותה הן בזמן ההריון והן ישרת אותה בעת הלידה.
שנית, תרגילי יוגה מקלים על האישה מבחינה נפשית, מעניקים לה השפעה מרגיעה ותחושת ביטחון. דברים חשובים בייחוד בתקופת ההריון לקראת הלידה.

הרעיון של תרגילי
יוגה לנשים בהריון הוא, להקשיב למה האישה צריכה ולהתאים את התרגילים לנוחיות שלה. לכן הדגש הוא לא בהכרח על הצד הפיזי אלא יותר על הצד הנפשי, התודעתי. כך היא תוכל להטמיע את היוגה ועקרונותיה, מה שיקל עליה להמשיך בתרגול גם אחרי הלידה.

יש לתרגילי יוגה בהריון יתרונות נוספים שהתגלו בשנים האחרונות. בין היתר, מתברר שנשים שעברו אימוני יוגה סבלו פחות מסיבוכים בהריון , נשים שעברו תרגולי יוגה בהריון סבלו פחות מלץ וחרדות, מה שגם עזר לתינוק להתפתח טוב יותר. יתרון נוסף שהתגלה הוא, שנשים שעברו תרגילי יוגה בעת ההריון, הצליחו לחזור אל עצמן מבחינה פיזית מהר יותר, אחרי הלידה.
 

מתי מתחילים בתרגילי יוגה בעת הריון

ההמלצה של הרופאים היא להתחיל לתרגל יוגה החל משבוע ארבע עשרה, לא לפני שמקבלים אישור מהרופא. כל תרגול שנעשה חייב להתבצע בהתאם ליכולות הגופניות, ואין לעשות אותה תחת מאמץ אלה בצורה נכונה ויעילה. את השיעורים ניתן לעבור עד הלידה. וניתן לחזור אליהם מספר שבועות אחרי הלידה, אחרי שהגוף התאושש. חשוב לקבל אישור על כך מהרופא אצלו האישה נמצאת תחת מעקב הריון.


היכן ניתן לעבור אימוני יוגה בהריון

אימוני
יוגה לנשים בהריון, נערכים הן במועדוני ספורט ומכוני כושר גדולים, והן במסגרת קבוצות קטנות, לעיתים מדובר אף בקבוצות קטנות בבתים.  בתרגולים בקבוצות קטנות יש יתרון גדול והוא, החוויה המשותפת שעוברות נשים שנמצאות במצב דומה. הן למעשה חוות חוויה יחודית שמחברת ביניהן.


עלות אימוני יוגה הריון

מחיר אימוני יוגה לנשים בהריון נקבעים על פי כמות המשתתפות והמיקום בו נערכים האימונים. מרכזי ספורט ידרשו בין 300 ל-500 שקל. בעוד שאימונים בבית של מתרגלת יוגה, יעלו בין 200 ל-400 שקל לרוב.

 

 23/11/2010    yogaportal.co.il


© זכויות יוצרים – מאמר זה מובא על ידי אתר yogaportal.co.il, הינו בבעלותו הבלעדית והשימוש בו כפוף לתנאי השימוש המפורטים באתר. למען הסר ספק, מובהר בזאת כי אין לצלם ו/או לשכפל ו/או להעתיק ו/או לפרסם ו/או להעביר מאמר זה, או חלקים ממנו, לאף גורם. הפרת האמור לעיל בכל אופן או צורה אסורה בהחלט. בעלי המאמר יפעלו וינקטו בכל הצעדים המשפטיים העומדים בפניהם בכל מקרה של הפרה של תנאים אלו. במידה ואתם מעוניינים להשתמש בתכנים או חלק מהם – פנו אלינו דרך טופס יצירת קשר


Copyright © 2022 yogaportal.co.il כל הזכויות שמורות
אתר יוגה מציג בפניכם מידע ועסקים מומלצים מתחום יוגה
מחפשת חוג יוגה לנשים? מלאי את הטופס וקבלי פרטים
אנחנו עובדים עם חוגי יוגה מובילים בישראל - השאירו פרטים ונדאג להפנות אליכם את הטובים ביותר

שם מלא:
טלפון:
אימייל:
יישוב:
אנחנו לא נשלח אליך SPAM לאימייל, המספר יעבור לספקים מומלצים בלבד!